Avdicija znanstvene redakcije Radia Študent

Znanstveno redakcijo Radia Študent predstavljamo študenti in študentke oz. mladi diplomanti in diplomantke ter magistri in magistrice naravoslovnih in tehniških ved. Z znanstvenim novinarstvom se torej ukvarjamo naravoslovci in ne novinarji. Poleg tega, da predstavljamo znanstvene teme na dostopen in razumljiv način, se učimo tudi o delovanju radia in radijski produkciji ter delovanju medijev nasploh.

V svoje vrste kličemo vse, ki radi berete znanstvene članke, vas fascinirajo nova odkritja in svojim prijateljem nenehno razlagate, kako nastanejo oblaki. Veseli bomo predvsem okrepitev iz področja kemije, fizike, matematike, računalništva in tehniških ved. Vabljeni/e pa tudi vsi biologi/inje, mikrobiologi/inje, biotehnologi/inje, medicinci/ke in drugi znanstveni navdušenci in navdušenke. Če se prepoznaš v tem opisu, se prijavi, ali pa posreduj sporočilo naprej kolegom in kolegicam.

Na avdicija.zr@radiostudent.si pošlji največ dve strani dolgo obnovo aktualnega znanstvenega članka po svoji izbiri tako, da bo razumljiva tudi tvoji babici. Priloži še svoj življenjepis in pripiši področja, ki te najbolj zanimajo. Rok prijave je petek, 28. oktober.

www.radiostudent.si/znanost

FB: Znanstvena Redakcija Radia Študent