Išče se študent za sodelovanje na PKP projektu

Na projektu PKP (Po kreativni poti do znanja), ki ga razpisujemo skupaj s Fakulteto za družbene vede in podjetjem Inovacijsko razvojni inštitut Univerze v Ljubljani bi potrebovali študenta 2. stopnje MAG, smeri Računalništvo in informatika, ki bi bil pripravljen sodelovati na projektu.

Naziv projekta je Mreža za podporo energetski učinkovitosti, njegov cilj pa je predvsem povezovanje javnih in zasebnih inštitucij ter vzpostavitev energetskega knjigovodstva v občini Zagorje ob Savi ter posledično racionalnejšo rabo energentov. S tem želimo doseči primer dobre prakse, katerega bi lahko v prihodnosti razširili v druge občine in kraje v Sloveniji in izven.

Študent bo s sodelovanjem pri projektu pridobil kompetence in izkušnje na področju:

– dela v interdisciplinarni skupini,

– povezovanje s podjetji, ki se ukvarjajo z avtomatizacijo in nadzorom procesov,

– reševanje dejanskih praktičnih problemov in izzivov,

– prepoznavanje varnostnih zahtev in omejitev IT sistemov v javni upravi,

– zmožnost izdelave pregledne in uporabne baze podatkov itd.

Študent bo s sodelovanjem pridobil veliko praktičnih izkušenj iz realnega sveta, ki mu bodo v povezavi s pridobljenim teoretičnim znanjem povečali njegovo vrednost na zaposlitvenem trgu in konkurenčnost.

Delo na projektu je seveda dobro plačano glede na obseg dela. Projekt traja od meseca februarja do meseca junija, kar pomeni 5 mesecev, študent pa naj bi mesečno opravil največ 40 ur dela.

Kontakt: kastelc92@gmail.com