Razpis volitev v študentski svet FRI

Kandidati morajo izpolniti kandidacijski list in ga oddati v volilno skrinjico do petka, 23. 10. 2015 do 12. ure.

Aktivno in pasivno volilno pravico (voliti in biti voljen) imajo vsi študenti Fakultete za računalništvo in informatiko.

Volitve bo izvedel Volilni odbor 3. 11. 2015 od 9. do 16. ure.

Sestava Volilnega odbora:
– Sašo Stanovnik, predsednik
– Vida Špindler, članica
– Matevž Lenič, član

Sestava Študentskega sveta Fakultete za računalništvo in informatiko (20 članov):

Člani Študentskega sveta Fakultete za računalništvo in informatiko (ŠSFRI) so izvoljeni s strani posameznih letnikov posameznih smeri, kot to določa pravilnik o volitvah v Študentski svet FRI. Pri tem je zastopanost posameznih letnikov naslednja:

1. stopnja UNI:
1. letnik: 1 član
2. letnik: 1 član
3. letnik: 1 član

1. stopnja VSŠ:
1. letnik: 1 član
2. letnik: 1 član
3. letnik: 1 član

2. stopnja:
1.letnik: 1 član
2.letnik: 1 član

3. stopnja:
predstavnik 3. stopnje: 1 član

Na preostala mesta so lahko izvoljeni kandidati vseh programov, letnikov ter smeri Fakultete za računalništvo in informatiko. Volilni odbor bo potrdil vložene kandidature in objavil kandidatno listo do 24. 10. 2015. Kandidat na volitvah lahko vloži pritožbo zaradi kršitev, najkasneje v treh dneh po objavi volilnih rezultatov. O utemeljenosti pritožbe odloči volilni odbor Študentskega sveta Univerze v Ljubljani, najkasneje v roku 3 dni od prejetja pritožbe. V primeru ugotovljenih resnih kršitev predlaga, da se izvoljenim predstavnikom Študentskega sveta članice ne potrdi mandata.

Priloga: razpis volitev