[Razpis za študentski zbor ŠOU in ŠOVZ]

S 26. avgustom se je odprl razpis za kandidate za študentski zbor ŠOU in upravne odbore študentskih organizacij visokošolskih zavodov za obdobje od leta 2022 do 2024, ki se zaključuje 16. septembra 2022.

Trenutni študentski zbor Študentske organizacije Univerze v Ljubljani je bil izvoljen na volitvah leta 2020 s 6 % udeležbe. Izvoljene študentske stranke upravljajo s 3-4 milijoni evrov študentskih davkov letno. Prosimo vas, da nam pomagate ta odstotek spremeniti in spodbuditi študente, da participirajo pri upravljanju z javnimi študentskimi sredstvi, saj bomo le tako lahko zagotovili, da se ta namenjajo tja, kjer jih najbolj rabimo.

Posameznik ali predstavnik liste kandidatov mora vložiti obrazec, ki mu priloži še originalno potrdilo o statusu študenta v volilni enoti, v kateri kandidatka kandidira. Upoštevale se bodo kandidature, ki bodo na sedež ŠOU v Ljubljani prispele do 16. septembra ali bodo na pošti oddane do istega datuma.

Volitve bodo potekale v sredo, 12. oktobra, od 9. do 18. ure. Več informacij najdete na spletni strani http://www.sou-lj.si pod zavihkom Javne objave in razpisi.