Demola Slovenia: Postani del ekipe, ki bo oblikovala prihodnost!

Priložnosti za mlade in motivirane posameznike se ponujajo tudi v tem študijskem letu. Projekti za letni semester so že na voljo za prijave na spletni strani Demola Slovenia(slovenia.demola.net). Prijave so odprte vse do 3. aprila.

Po uspešno zaključenih petih sezonah Demola Slovenia projektov, kot sodelovanje med Univerzo v Mariboru in Univerzo v Ljubljani, je ekipa Demola Slovenia ponovno pripravila pester seznam projektov.

Odprto inovativno okolje Demola omogoča vsem študentom in mladim diplomantom, da uporabijo svoje znanje v iskanju rešitve realnega problema. Projekte v okviru Demole razpišejo podjetja, ki iščejo inovativne ideje in nove pristope. Multidisciplinarne ekipe študentov nato pod mentorstvom strokovnjakov iz podjetij in univerz pripravijo rešitev, ki kar najbolje zadovolji potrebe podjetja in uporabnikov. Svoje delo, na koncu, ekipe predstavijo podjetju, ki ima možnost odkupa licence.

Inovacijsko okolje je prepoznala tudi Svetovna Banka in OECD, ki Demolo priporočata kot metodo vzpodbujanja razvoja in sodelovanja med mladimi ter industrijo.

Udeleženci projektov so zelo uspešno zaključili projekte in se ob tem mnogo naučili.

Demolo sem takoj prepoznala kot odlično priložnost za implementiranje in dokazovanje svojih veščin na realnih projektih v sodelovanju s podjetji ali institucijami. Demola predstavlja edinstveno priložnost, da preizkusiš sam sebe in se ob tem naučiš ogromno. Najbolj mi je všeč to, da imaš na koncu nekaj pokazati, dejanski produkt, ki si ga ustvaril z ekipo. – Maruša Babič, študentka

Projekte so tokrat razpisala podjetja, kot je Halcom, Iskratel, percipio in drugi. Teme zajemajo tako bolj tehnična področja, kot tudi bolj socialno problematiko. Več aktualnih novic Demole Slovenia lahko najdete na spletni strani in Facebooku