Demola Slovenia: Postani del ekipe, ki bo oblikovala prihodnost!

demola logo

Priložnosti za mlade in motivirane posameznike se ponujajo tudi v tem študijskem letu. Preverite, kateri so novi projekti, s katerimi se bodo to pomlad ukvarjale interdisciplinarne ekipe študentov. Vabljeni na predstavitev Demole in novih projektov, ki bo v četrtek, 12.3.2015, ob 15:15. uri, v P3 na Fakulteti za računalništvo in informatiko v Ljubljani.

Ekipa Demola Slovenia je ponovno pripravila pester seznam projektov, ki so že objavljeni na spletni strani Demola Slovenia (slovenia.demola.net). Prijave so odprte do 16. marca. Odprto inovativno okolje Demola omogoča vsem študentom in mladim diplomantom, da uporabijo svoje znanje v iskanju rešitve realnega problema. Projekte v okviru Demole razpišejo podjetja, ki iščejo inovativne ideje in nove pristope. Multidisciplinarne ekipe študentov nato pod mentorstvom strokovnjakov iz podjetij in univerz pripravijo rešitev, ki kar najbolje zadovolji potrebe podjetja in uporabnikov. Na koncu svoje delo ekipe predstavijo podjetju, ki ima možnost odkupa licence.

Udeleženci projektov so v preteklih treh sezonah zelo uspešno zaključili mnoge projekte in se ob tem veliko naučili. Demolo sem takoj prepoznala kot odlično priložnost za implementiranje in dokazovanje svojih veščin na realnih projektih v sodelovanju s podjetji ali institucijami. Demola predstavlja edinstveno priložnost, da preizkusiš sam sebe in se ob tem naučiš ogromno. Najbolj mi je všeč to, da imaš na koncu nekaj pokazati, dejanski produkt, ki si ga ustvaril z ekipo. – Maruša Babič, študentka

V projektu Demola Slovenia sodelujeta Univerza v Mariboru in Univerza v Ljubljani, ter uspešna podjetja in organizacije. Projekte so tokrat razpisala podjetja, kot je GEM Motors, TAM DuraBus, Marand, Halcom, Modra zavarovalnica in drugi.

Več aktualnih novic Demole Slovenia lahko najdete na spletni strani, Facebooku strani in na Twitterju.

Sanjaj. Upaj. Raziskuj.