[Razpis volitev v akademski zbor in organe FRI]

Objavljen je razpis za akademski zbor in organe FRI. Vabljeni k temu da kandidirate za vloge, ki vas zanimajo. Kandidaturo je potrebno oddati do 5.1.2022 na elektronski naslov kontakt@svet.fri.uni-lj.si ali v rdečo škatlo pred sobo Študentskega sveta v avli fakultete.

Akademski zbor fakultete sestavljajo vsi zaposleni z nazivom visokošolski učitelj, znanstveni delavec ter visokošolski in raziskovalni sodelavec ter študenti, in sicer tako, da je njihovo število najmanj ena petina preostalih članov. Akademski zbor obravnava poročila dekana o delu fakultete in daje predloge ter pobude Senatu fakultete.

Senat je najvišji strokovni organ fakultete. Sestavlja ga 15 članov, 12 visokošolskih učiteljev ali/in znanstvenih delavcev in 3 študentje. Senat razpravlja in sklepa o strokovnih vprašanjih s področja raziskovalnega in razvojnega, ter pedagoškega dela ter predlaga Senatu Univerze sprejem ustreznih sklepov.

Delovna telesa Senata fakultete:

• komisijo za študijske zadeve,
  • kurikularno komisijo,
  • komisijo za reševanje vlog študentov študijskih programov prve in druge stopnje,
  • komisijo za raziskovalno delo ter doktorski študij,
  • komisijo za kadrovske zadeve,
  • komisijo za spremljanje kakovosti in samoevalvacijo,
  • komisija za založništvo

Več informacij o organizaciji in delovanju akademskega zbora, senata in delovnih teles senata dobite na povezavi: https://fri.uni-lj.si/upload/Katalog_informacij_javnega_znacaja/Pravila_UL_FRI_z_dopolnitvami_se.pdf.