Pismo ministrice za izobraževanje, znanost in šport in ministra za zdravje glede cepljenja proti COVID-19

S strani ministrice za izobraževanje, znanost in šport prof. dr. Simone Kustec ter ministra za zdravje Janeza Poklukarja je Univerza v Ljubljani prejela dopis, ki vam ga posredujemo v priponki.

Zaradi intenzivnejšega kroženje virusa Covid-19, ki ga strokovnjaki pričakujejo v prihodnjih mesecih, in slabšanja trenutnih epidemioloških razmer Sloveniji v jeseni grozi četrti val epidemije. V boju proti vnovičnem zaprtju visokošolskih izobraževalnih institucij ministrica in minister skupaj s člani Rektorske konference pozivajo in prosijo k cepljenju zaposlenih in študentov, da bi se študij v študijskem letu 2021/2022 lahko celo leto izvajal v predavalnicah.

Pandemije ne more zaustaviti posameznik. Širjenje virusa se lahko zajezi le kolektivno. V ta namen bo Univerza v Ljubljani za študente in študentke v septembru organizirala posebna cepilna mesta (podrobnosti bodo v naslednjih tednih objavljene na spletni strani UL).